Únor 2011

Co je smysl života?

13. února 2011 v 14:12 | Nini |  Téma týdne
Smsl života... Nedávno jsem nad tím přemýšlela. Jaký je smysl života mého starého psa. Celý den jenom leží, spí, občas se jde najíst, nebo napít, pravidelně chodí ven vykonat svou potřebu a občas si mi vleze na klín nechává se hladit a zase spí. Nikdy to s ním nebylo jinačí - když byl štěně, nebo nebyl tak starý, nemusel nic hlídat, ještě jsme neměli zahradu, ale dnes už je moc starý a líný na to, aby vůbec seskočil ty tři schody, natož, aby děsil nějaké zloděje, to za něj zvládají jeho mladší kolegyně. Jeho celoživotní účel bylo vlastně nechat se hladit, olizovat slzičky z tváří, když jsem byla smutná, štěkat a tahat mě za peřinu, když jsem ho schválně provokovala při veselé hře. Jeho jediným smyslem života je dávat lásku těm, kteří se o něj starají a přijímat ji v množství, jakém mu ji dáváme my.
Smysl mého mladšího psa, fenky je podobný. Je to hlídačka, takže její úkol je jasný, ale taky je to mazlík, moje sluníčko, které, když nemám máladu si na mě položí hlavu a svýma smutnýma očima, mi dává najevo, že je semnou, ať mě trápí co chce. Nebo si ji vezmu na procházku, hrajeme si a honíme se. Je to prostě miláček, ale její smysl, je chránit nás. Není to takový mazlík, jako můj staroučký Teddy.
Přemýšlela jsem i nad smyslem lidksého života. Gaara si našel smysl života v zabíjení jiných, Naruto zase v záchraně svých přátel. Ježíš pomáhal lidem a matka vydí svůj smysl života ve svém dítěti. Ale co když jsem dítě na prahu dospělosti, v čem mám hledat smysl života, abych si mohla říct, že jsem žila dobře? Přemýšlím nad smyslem mého dosavadního života a přemýšlím i nad tím, co to smysl života vlastně je? Je to náš životní úkol? Pohle čeho se počítá jeho kvalita? Jaký je můj smysl života?
Možná na to jednou přijdu, možná projdu životem aniž bych věděla, co vlastně žiju a možná... :)

Pavoučí design

13. února 2011 v 13:57 | Nini |  Dění na blogu
Nový look. Ten obrázek v záhlaví mě naprosto fascinuje... Nebo spíš je to víc obrázků, ale i když je to strašně kýčovitě poskládané, je to hrozně jednoduchý design, naprosto mě okouzlil. 
Na tom layoutu je nejkrásnější ten pavouk - teda aspoň mě se líbí nejvíc - i přestože nesnáším pavouky :)

Autorka tohoto díla je Denaille a její lay jsem ztáhla ze stránky www.layouts.candita.cz
CREDITS: Layout by Denaille | layouts.candita.cz | Picture from DA