Leden 2010

Můj drahý synu...

29. ledna 2010 v 18:46 | Nini |  Blbůstky - vtipy, testy, texty
Můj drahý synu...

Píšu pomalu protože vím, že neumíš rychle číst. Už nebydlíme tam, kde jsme bydleli. Tvůj otec četl, že nejvíc dopravních nehod se stane v 20 kilometrovém okruhu od bydliště, proto jsme se přestěhovali. Nemůžu ti napsat číslo domu, protože předešlí obyvatelé ho odmontovali a vzali s sebou,aby si nemuseli měnit adresu. Všechno je velmi pěkné v novém domě. I pračku máme, i když nějak nefunguje. Vložila jsem do ní šaty, zatáhla jsem za provázek a od té doby jsem ty šaty neviděla. Ale není to špatné.

Minulý týden pršelo jen dvakrát. Jednou tři dny a jednou čtyři dny. Poslala jsem kabát, který jsi chtěl, ale podle tvého otce by byl balík kvůli knoflíkům příliš těžký, tak jsem je uřezala. Najdeš je v levé kapse. Tvoje sestra dnes ráno porodila, ale ještě nevíme co. Takže ti zatím nemůžu říct, jestli jsi strejda nebo teta.

Tvůj bratr si včera zabouchl klíče v autě, dost jsme se báli protože trvalo víc než dvě hodiny, než jsme se otcem z toho auta vysvobodili.

Soused minulý týden padl do sudu s domací hruškovicí. Zkoušeli ho vytáhnout, ale hrdinsky je přemohl a utopil se. Tři dny hořel v krematoriu.

Ale jináč se nic zvláštního neděje, všechno je ve starých kolejích.

Tvoje milujicí matka.

PS: Chtěla jsem ti vložit nějaké peníze do obálky, ale byla už zalepená!

---------------------------------------------------------------------------------

To je šílená blbost... já k tomu nemám co dodat...

Avatar

14. ledna 2010 v 21:55 | Nini |  Recenze
Můj Názor: Tak a je to tady. Pojedenácti (dvanácti) letech konečně spatřil světlo světa další film Jamese Camerona. Avatar byl dlouho očekávaný film, asi stejně HP 6. Čekalo se od něj hodně, jak převrat ve filmové technologii, tak i bombastický snímek.
Nemyslím sice jestli se mu první povedlo, ale to druhé nepochybně ano.

První film Jamese Camerona od dob Titanicu.


Od Avatara se nečeká nic menšího než nový filmový milník. Film je natočený ve fotorealistické 3D animaci. Cameron oslovil jak osvědčené herce (Sigourney Weaver), tak nově objevené tváře (Sam Worthington), které zasadil do zcela nové a rozsáhlé mytologie světa Avataru.

Mariňák Jake Sully (Sam Worthington) je po nehodě upoután na vozík. Proto, když se mu naskytne možnost odletět na vzdálenou planetu a nechat vědce implantovat svoje myšlení do uměle vytvořené bytosti, Avatara, neváhá. Může tak na této cizí planetě začít nový život v novém těle.

Tato planeta se ale zmítá válkou mezi lidmi a původními obyvateli a Jake Sully se zamiluje do jedné z nepřátel. Na čí stranu se postaví?


(Pozor, vyzrazuje děj filmu - přeskoč až na můj názor.)

Film je jako Titanik. Taky to najíždí hezky pomalu a dovoluje divákovi hezky se pokochat idylkou panující u Na´vi ve vesnici a krásnou faunou i florou v Pandoře. Sem tam ji Jake zaskočí za kamarády v laboratoři a pak zase za svou princeznou učit se. Takhle probíhá první třetina filmu - je zde vtip a teprve se pomalu, ale jistě připravujete na pád z výšky. A ten nastane rychle. Jake složí zkoušky a ochočí si Ikrana (jednu létající příšeru) a stane se létajícím lovcem.. Vzápětí ho čeká úplné přijetí mezi Na´vi. Hned vzápětí následuje milostná scéna s princeznou Neytiri.
Pak už to jede jako na skluzavce, všechen vtip odchází pryč a tady nastávají ty pravé emoce.
Jake se znovu v těle Avatara probudí ve chvíli kdy obrovský buldozer pustoší posvátné místo.
Jake zrazuje lidi a ti okamžitě útočí na vesnici, na obrovský strom pod kterým je těžiště Unobtainia, rudy, kvůli které tam většina vojáků je.
Jake se v marné snaze zachránit lid Ometycaja, prozradí Na´vianům co je zač a že o tom věděl, ale je zase nazván zrádcem a následuje emočně nabitá scéna, kdy ten obrovský strom spadne k zemi. Když už myslíte, že se toho do vás víc nevejde, zjistíte, že vás čeká ještě nějakých čtyřicet minut filmu. Jake je označen za zrádce na obou stranách, ale rozhoduje se zachránit lid Ometycaja. Jde a osedlá si Toruka, nejhoršího dravce na nebesích, kterého zvládlo zkrotit jen pět jezdců, je označen za Tuk Macto a tímtojménem povolá do své skromné armády všechny kmeny z okolí.
Následuje finální bitva u které nikdy nevíte co se stane, jako to hodlají udělat a co ještě přijde.
Kdekdo by očekával taková ten hrozně smutný konec, plný slziček, ale to se tady nestane. Konec je hrozně barevný a veselý.


Avatar je jako pohádka, ale nádherná. Po pár minutách v Pandoře zapomenete na to, že je to vlastně ze 60% animovaný film a necháte se unést těmi barvami, emocemi a tím příběhem, který je strašně krásný.

Ještě než sem hodím pár odkazů, chtěla bych sem zkopírovat jeden názor z www.kfilmu.net :
Coothekroo:
"Avatara bych ohodnotil natřikrát. Nejdřív po digitální stránce, potom hudbu a nakonec příběh. Efekty byly úžasné, i přes to, že jsem nebyl na 3D kvůli českému dabingu, efekty mě uchvátili. Snad jen, že občas byla vidět počítačová grafika, při několika scénách, ale Avataři, Na´vi, i fauna a flóra Pandory..... Hudba se rozhodně povedla, nepřekážela nijak a bylo jí tam tak akorát. Nakonec příběh, propracovaný a rozhodně lepší než u některých jiných filmů minulého roku. Rozhodně dávám 100% a na film se podívám znovu.... (Názor se kterým naprosto souhlasím)."

Trailer:


Ke stažení:
Anglicky + české titulky - funguje to a má to celkem dobrou kvalitu a titulky sedí, mám to stažené.
Česky + titulky k řeči Na´vi - nezkoušela jsem to, tak nevím.

On-line:

Když tak napište co si o Avatarovi myslíte vy?

Moji Valenthi

3. ledna 2010 v 13:21 | Nini
Mých 51 Valenthů a bude jich víc:

Royal Twins:

Moji oblíbenci → film

1. ledna 2010 v 19:09 | Nini |  Můj deník alias. Nini se rozkecala
Takže, moji oblíbenci by se dali specifikovat jako psychicky labilní osoby s podivných nutkáním ovládnout svět.

Moje tři oblíbené postavy:

1. místo: Imhotep (Arnold Vosloo)

Největší srdcová záležitost. Tenhle 48 letý herec mě svou rolí natolik očaroval, že se moje třináctileté srdíčko poprvé zamilovalo. Dnes už bych do nedokázala, ale tehdy v roce 2006 jsem dokázala prosedět celé dny před videem a dívat se na chabé nahrávky z televize. On je prostě úžasný a taky původně nechtěl dělat nic zlého, jen se prostě zamiloval.
Arnold je sám o sobě hodně sexy herec, má v sobě jakési exotické kouzlo a když ho oblékli do suknice a nechali ho po place běhat polonahého... Dodnes nevím proč si ho moje malá dušička zamilovala, ale vím, že to nejsou stejné důvody jako dnes.
Jo a ještě, díky tomuto týpkovi a filmu, dodnes miluju egypt.

2. Místo: Princ Nuada (Luke Goss)


Tak tohle je hodně velká srdcovka. Nuada (teda hlavně Luke) si mě získal svým hlasem. Pane Bože, vždycky když koukám na Helboye, tak jen tam kde je on a čekám kdy promluví. Nejkrásnější je, když říká: "Blue, You look so beautiful in blue. Blue.Poety, Love, found and lost." a pak: "Určitě sis někdy říkál: ,I am mortal?´ you are now"(Nedovedu to napsat v anglině, tak aby to bylo správně tak je to dvojjazyčné.) a Nekrásnější je jak říká: Kill him /them a na Hellboye volá: Demon.
Navíc je hrozně sexy a jak hezky vypracovanou má Luke postavu a na to jeho umění s mečem bych se mohla dívat pořád, i když byl přitom přivázaný na provazech a padal skoro pořád jen na žíněnky.

3. místo: Lord Voldemort (Ralph Fiennes):

Vím, že Rowlingová nepsala Voldemorta jako charismatického lamače dívčích srdcí, ale jako postavu, kterou nebude mít nikdo rád, ale Falph dokázal Voldemortovi vtiskou něco ze své trošku zhroucené duše. Nejhezčí je, jak chvilku mluví tiše, zvažuje slova a najednou vybuchne a člověk netuší co o něj čekat.
Prostě v něm vidítě dítě, které neprožilo tak úžasné děctví a ve kterém se už od malička hromadil vztek a zloba... Prostě ho miluju... tu postavu hlavně, ale i herce..
CREDITS: Layout by Denaille | layouts.candita.cz | Picture from DA