Listopad 2008

Death Note zase tady

20. listopadu 2008 v 21:01 | Nini |  Můj deník alias. Nini se rozkecala
Juchů... Zase jde Death Note na animaxu. Sice to jde docela pozdě : 22:05 a kryje se mi to s hodně filmy(nebo možná taky né, já to nějak dokutím) ale bud koukat. Navíc to jde každý den a já tedy nemusím čekat celý týden na dva díly... i když uvidím jen jeden. Ale stejně jsem Happy. Aspoň trošku to vynahradilo depku z konce Blood+ který včera zkončil a na jehož opakování se podívám zítra...
PS: máte někdo rádi pohádku ,,Co takhle svatba, princi!" a jeho pokračování ,,Ať přiletí čáp, královno!"? Já to uploaduju na megavideo.com a budu to sem dávat, tak jestli na to budete někdo koukat...
Tak zase končím s novinkami....
PPS: Ať žije ALF

Lví král 2: Simbův příběh

6. listopadu 2008 v 18:12 | Nini |  Recenze
Český název: Lví král 2: Simbův příběh/ Lví král 2: Simbova pácha
Původní název: Lion King 2: Simba´s pride

Od doby kdy se stal Simba králem uběhla nějaká doba a Simbovi se narodí dcera. Krásná Kiara jako by z oka vypadla svému otci. Je hravá, chce být statečná a chce volnost. Jenže Simba se panicky bojí o svou jedinou dcerku, nechce aby se jí stalo to co jemu, a tak nechává Kiaru na každém kroku hlídat komickou dvojkou, Timonem a Pumbaou. Jenže to Kiara nechce a tak jednoho dne uteče svým ochráncům a zatoulá se až do Země Vyhnanců, kde potká mladého lvíčka Kovu. Kovu a Kiara spolu jen tak tak utečou před hladovými krokodýli. Z Kiari a Kovua se rázem stávají přátele, ale jejich přátelství nevyrdží dlouho. Simba a Kovuova Matka Zira se nenávidí a tak jejich krátké přátelství skončí. Jenže tím nekončí Ziřino střádání plánů na pomstu lva Scara, otce jejich dvou dětí, Nuka a Vitani. Zira využije krátkého Kovuova přátelství s Kiarou a začne Kovuovi vymývat mozek. Když Kovu i Kiara vyrostou, Zira provede svůj plán. Vitani a Nuko nastraží na Kiaru poprve lovící, past a Kovu ji zachrání. Tím se dostává do blískosti Lví smečky a Stává se Kiařiným přítelem. Brzy si získá důveru všech i Simby a hlavně Kiařino srdce.
Najednou Kovu začne pochybovat o plánu jeho matky a rozhodne se svěřit Kiaře. Dřív než to však udělá zaútočí jeho matka se smečkou na Simbu a ten rázem sratí důvěru v Kovua.
Kovu je vyhnán ze Lví říše a Kiara utíká s ním. Mezitím se Zira a její smečka chystají k boji se Simbou a jeho smečkou. Kovu a Kiara se vrátí v pravý čas, aby zabránily svým rodičům se navzájem zabít. Po krátké rozmluvě Simba příjme Ziřiny lvice do své smečky, ale Zira se nehodlá smířit s porážkou a zaútočí na Simbu. Po krátkém boji s Kiarou, která odrazila její útok se Zira skutálí ze srázů a spadne do rozbouřené řeky. Jako jedna rodina se vydají vyhnanci i lvi ze Lví říše, spojeni Kovuem a Kiarou ke Lví skále.
Druhý díl emocionálně nabitého filmu, ukazuje Simbu v tmavém světle, kdy Simba o svých rozhodnutích často pochybuje a snaží se puntičkářsky jít ve stopách svého otce. Jediná Kiara dokáže zaslepenému Simbovi otevřít oči.
Film je doprovázen nádhernou hudbou Nicka Gelennie-Smitha a africké skupiny.

Můj Názor:
Další krásný snímek ze studia Disney. Pokračování stejně dobré jako jednička. Tento film je jen o čtyři roky mladší než předešlý, ale stejně dobrý. V tomhle příběhu si moje srdce získal krásný Kovu, neuvěřitelně podobný Scarovi. Kdysi jsem si však myslela, že je jeho syn a neměla jsem ho ráda, ale čím jsem starším, tím víc odhaluji skrytá tajemství Lvího krále a tak ani neScarův původ Kovua mi neunikne. To je na těchto filmech nádherné, podíváte se jednou a jste okouzleni, podíváte se víckrát, vnímáte vše okolo. Dvojka se nikdy nezahanbí před jedničkou a u tohohle filmu neplatí rčení, že jedničky jsou nepřekonatelné.

Videa:
He Lives in you (Žije v tobě)


My Lullaby (Moje ukolébavka)


We are one (Jsme jako jeden)


One of us (Jeden z nás)


Love will find a way (Láska si najde cestu)


Obrázky:
(Na ty si počkejte až udělám scanny)

Lví král

5. listopadu 2008 v 13:16 | Nini |  Recenze


Český název: Lví Král
Původní Název: Lion King

Ze studia Wolt Disney k nám před více než deseti lety (přesně 14) zavítala nádherná, emocionální pohádka o mladém Lvím králi Simbovi, kterého každý miluje, ale strýc nenávidí.
Když se po pár nezdárných pokusech rozhodne místo Simby zabít svého staršího bratra a krále Mufasu, zbaví se tím i malého následníka. Simba s pocitem viny za smrt svého otce utíká ze Lví říše a potkává dva bláznivé kamarády, Timona a Pumbau. Řízen heslem Hakuna Matata (netrap se hoď minulost za hlavu) vyrůstá a stává se silným, a šťastným, zatím co jeho zemně umírá pod krutou vládou Scara a hiyen.
Jednoho dne se však potká se svou bývalou kamarádkou Nalou, která mu poví o říši a do které se Simba zamiluje. Přesto, že Simba touží se vrátit, stále si vyčítá smrt otce a neví, co by ostatní říkaly na jeho ,,malé tajemství". Odmítne Nalu a utí pryč. Jenže neuteče daleko, když na něj dolehne minulost v podání střeštěného paviana Raffikiho. Ten Simbovi ukáže správnou cestu, jeho mrtvý otec mu otevře oči a Simba se utíká utkat o trůn, který mu poprávu náleží. Naštěstí v tom Simba není sám, jeho tři přátelé jdou s ním a hodlájí bojovat po jeho boku.
Když Simba dorazí do Lví říše a spatří svou zemi, spustlou, jeho rozhodní se ještě utvrdí.
Simba jde bojovat. Se svým strýcem Scarem si navzájem před celou smečkou prozradí svá ,,malá tajemství". ,,Kdo zabil Mufasu, Simbo?" ,,Já."
Simba se přizná k vraždě otce, ale Scar mu to později vyvrátí.
,,To já zabil tvého otce." Scar naštve Simbu a ten ho po nelítostném boji, vyhostí ze země, jenže než stačí Scar kamkoliv utéct, zabijí ho jeho Hiyeny.
Konečně se Simba stává králem a jeho Nala jeho královnou.

Můj Názor:
Klasika všech klasik. Asi jsem na to koukala od svého jednoho roku, koukala, žrala ten film a žeru ho dodnes. I dneska když nemám co dělat, ráda si sednu k televizi, zapnu DVD a pustím si Lvího krále, poslouchám tu krásnou hudbu, písničky od Eltona Johna a nechávám se unést kopou emocí filmu. Pokaždé se rozbrečím když zemře Mufasa a od srdce se zasměju vždy když se na scéně oběví Timon a Pumbaa.
Každý ho zná, každý může vyjádřit svůj názor.

Videa:
Já toužím Být Král (Just Can't Wait to be king ) :


Noc nám lásku dá (Can you feel the love tonight) :Život proudí v nás (The Circle of live) :


Hula song:


Hakuna Matata:
Obrázky:

(na ty si počkejte až udělám screeny)
CREDITS: Layout by Denaille | layouts.candita.cz | Picture from DA